مصرف مداوم نوشیدنی های سم زدا در طول روز، می ‌تواند در کاهش وزن شما بسیار مؤثر باشد. این نوشیدنی ها متابولیسم بدن را تقویت کرده و به عنوان یک ماده آرامش بخش، به هضم غذا کمک می‌ کنند. به طور کلی، می ‌توان گفت سم زدایی فرایندی است که به اعضای حیاتی بدن کمک می ‌کند تا خودشان را پاکسازی کنند.

مصرف مداوم نوشیدنی های سم زدا در طول روز، می ‌تواند در کاهش وزن شما بسیار مؤثر باشد. این نوشیدنی ها متابولیسم بدن را تقویت کرده و به عنوان یک ماده آرامش بخش، به هضم غذا کمک می‌ کنند.

به طور کلی، می ‌توان گفت سم زدایی فرایندی است که به اعضای حیاتی بدن کمک می ‌کند تا خودشان را پاکسازی کنند. این نوشیدنی ‌ها با پاکسازی دستگاه گوارش و دفع انواع سموم جذب شده از هوا، خاک، آب و مواد غذایی به سلامت شما کمک ویژه‌ ای می‌ کنند. همچنین، برای بهبود عملکرد کبد، خواب بهتر، بهبود و سلامت پوست و مو مفید هستند.

می ‌توانید انواع نوشیدنی سم زدا را درون ظرف دربسته بریزید، با خود به باشگاه ببرید و در حین تمرینات، میل کنید. در ادامه، دستور تهیه چند نوشیدنی سم زدا را با هم می ‌بینیم.

 

 

1. نوشیدنی پرتقال، هویج، زنجبیل:

پرتقال: منبع غنی آنتی اکسیدان و ویتامین  C

هویج: سرشار از بتاکاروتن و فیبرهای کمکی برای کاهش وزن و هضم غذا

زنجبیل: ضدالتهاب و درمان خانگی برای بهبود هضم، نفخ، گرفتگی معده

 

دلایل بیشتری برای سم زدا بودن این نوشیدنی می‌ خواهید؟

 

دستور تهیه:

۱ عدد هویج بزرگ

۲ عدد پرتقال

1.4 پیمانه زنجبیل تازه خردشده

1.3 پیمانه آب لیمو تازه

پرتقال و هویج را به طور جداگانه آبگیری کنید، در مخلوط ‌کن ریخته و آبلیمو و زنجبیل را اضافه کنید. خوب با هم مخلوط کرده و در لیوان مورد نظر برای سرو بریزید.

 

 

2. نوشیدنی انار، چغندر، آلوورا:

انار: خاصیت بالای سم ‌زدایی و پاکسازی

چغندر: پاکسازی و دفع سموم بدن

کمپوت آلوورا: تقویت سیستم ایمنی و ترمیم کننده بافت ‌های بدن

 

دستور تهیه:

۱۰۰ گرم کمپوت آلوورا

1.2 پیمانه چغندر خردشده

۲ پیمانه آب انار

۲ قاشق غذاخوری عسل

چغندر را بدون افزودن شکر بپزید. آن را به همراه کمپوت آلوورا، عسل و آب انار درون مخلوط ‌کن ریخته و کاملاً مخلوط کنید تا یکدست شوند. سپس، در لیوان ریخته و سرو کنید.

برای افزایش خاصیت این نوشیدنی، می ‌توانید در صورت تمایل، مقدار بسیار کمی فلفل سیاه نیز به آن اضافه کنید.

 

 

3. نوشیدنی گوجه ‌فرنگی، کرفس، خیار:

گوجه فرنگی منبع غنی لیکوپن است که تأثیر زیادی در کاهش وزن دارد.

 

دستور تهیه:

۱ عدد گوجه ‌فرنگی

۱ عدد ساقه کرفس

۱ عدد خیار

برگ نعناع برای تزئین

گوجه‌ فرنگی، کرفس و خیار را درون مخلوط ‌کن ریخته و با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. سپس، در لیوان ریخته و با برگ نعناع تازه تزئین کنید.

 

 

4. نوشیدنی آب، توت فرنگی، دارچین:

توت فرنگی حاوی الاستیک اسید است. تحقیقات نشان داده که الاستیک اسید و فیبر موجود در توت فرنگی، می ‌تواند در بهبود چاقی و عوارض مربوط به آن تأثیرگذار باشد. همچنین، سرشار از ویتامین C است که در بالا بردن ایمنی بدن نقش مهمی دارد.

همان ‌طور که می‌ دانید دارچین هم با خاصیت چربی ‌سوزی، در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام بسیار مؤثر است.

 

دستور تهیه:

۷-۸ عدد توت فرنگی

۱ عدد چوب دارچین

چند برگ نعناع تازه

۱ لیتر آب

توت فرنگی ها را از وسط برش بزنید و درون یک شیشه بزرگ یا پارچ بریزید، چند برگ نعناع و یک چوب دارچین هم به آن اضافه کنید. یک لیتر آب درون ظرف ریخته و آن را برای یک شب در یخچال نگه دارید. روز بعد، می ‌توانید آن را میل کنید.

 

 

5. نوشیدنی آب، گلابی، دارچین، زنجبیل:

این یک نوشیدنی خوشمزه و مفید برای بهبود مشکلات هضم و رفع حالت تهوع است. بعد از خوردن این نوشیدنی سم زدا می ‌بینید که چقدر حال شما بهتر شده و احساس شادابی و تازگی می‌ کنید.

 

دستور تهیه:

۱ عدد گلابی

۱ عدد چوب دارچین

مقداری زنجبیل خردشده

۱ لیتر آب

گلابی را خرد کرده و به همراه دارچین و زنجبیل خردشده، درون یک لیتر آب بریزید. قبل از استفاده، آن را به مدت ۱۲ ساعت در یخچال قرار دهید.

 

 

6. نوشیدنی هویج، سیب، پرتقال:

این نوشیدنی سم زدا و سرشار از ویتامین C و بتاکاروتن، به تقویت سیستم ایمنی و پاکسازی بدن کمک می ‌کند. همچنین، به دلیل داشتن فیبر، در کاهش وزن مؤثر است.

 

دستور تهیه:

۱ عدد هویج بزرگ

۱ عدد سیب

۱ عدد پرتقال

۱ قاشق غذاخوری عسل

هویج، سیب و پرتقال را به صورت جداگانه آبگیری کنید. سپس، با هم مخلوط کرده و با عسل شیرین کنید.

 

 

7. لیموناد زنجبیل:

یک نوشیدنی سم زدای بسیار خنک و خوشمزه که حال شما را خوب می ‌کند! زنجبیل با خاصیت پاکسازی طبیعی، تأثیر بسیاری بر سلامتی شما دارد.

 

دستور تهیه:

1.2 پیمانه زنجبیل رنده شده

1.2 پیمانه آب لیمو تازه

۲ قاشق غذاخوری تخم چیا یا تخم ریحان

چند برگ نعناع

تکه‌ های یخ

۲ قاشق غذاخوری عسل

زنجبیل رنده شده، آب لیمو و آب را با هم مخلوط کنید. عسل را در مقداری آب ولرم حل کرده و سپس، به مخلوط اضافه نمایید. دانه‌ های تخم ریحان یا دانه چیا را پاک کرده و به بقیه مواد اضافه کنید. پس از تزئین با تکه ‌های یخ و نعناع، آن را سرو کنید.