نوشیدنی ها نیز مانند خوراک ها می توانند بر بهتر یا بدتر شدن رفلاکس معده تأثیر بگذارند. یکی از نوشیدنی های معمول ما ایرانی ها چای است. چای کهنه دم به شدت برای افرادی که از رفلاکس معده رنج می برند، مضر است.

نوشیدنی ها نیز مانند خوراک ها می توانند بر بهتر یا بدتر شدن رفلاکس معده تأثیر بگذارند. یکی از نوشیدنی های معمول ما ایرانی ها چای است. چای کهنه دم به شدت برای افرادی که از رفلاکس معده رنج می برند، مضر است.

 

فرزاد بابایی، کارشناس تغذیه، گفت: «انواع چای از جمله چای سیاه، سبز و سفید در سطح بازار عرضه می ‌شوند که معمولاً چای سیاه بیشترین مصرف کننده را دارد.»

او با تأکید بر اینکه چای تازه ‌دم یکی از سالم ‌ترین نوشیدنی ‌هاست، افزود: «چای نوشیدنی سالمی است که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی دارد اما اگر به شکل صحیح مصرف نشود، می ‌تواند برای سلامتی مضر باشد.

وجود دو ماده اسید تانیک و اگزالات در چای باعث عدم جذب آهن می شوند و مقدار آنها در چای کهنه و پررنگ بیشتر است.»

 

نوشیدن چای کهنه دم:

فرزاد بابایی افزود: «افراد باید از مصرف چای کهنه و یا چای پررنگ که حاوی مقدار زیادی اسید تانیک و اگزالات است پرهیز کنند. برای جذب بهتر آهن، توصیه می ‌شود از مصرف چای بلافاصله بعد از وعده غذایی خودداری کنید.

طبق مطالعات انجام شده، چای داغ یکی از عوامل ایجاد سرطان معده و مری است. بنابراین، باید اجازه دهید چای کمی خنک شود و بعد، آن را بنوشید.

مصرف زیاد چای کهنه باعث رفلاکس می‌ شود. پس، زیاده روی در مصرف چای داغ و کهنه دم می تواند اثرات مخربی بر دریچه معده و مری داشته باشد.

برخی افراد عادت دارند چای را با مواد دیگر مخلوط کنند یا اینکه چای را همراه با مواد شیرین مصرف ‌کنند؛ این کار علاوه بر از بین بردن خواص چای، موجب افزایش قند و چربی خون می‌ شود. بنابراین، توصیه می شود حتی المقدور از مصرف مواد شیرین همراه چای خودداری کرده و چای را همراه با تعداد کمی توت خشک، مویز یا خرمای خشک مصرف کنید.»

 

او تأکید کرد: «چایی که در اثر کهنه‌ دم بودن غلیظ شده باشد، اصلاً قابلیت مصرف ندارد. چای پررنگ یا کهنه می تواند موجب کم خونی شدید شود و برای دستگاه گوارش مشکلاتی را ایجاد کند. پس، از مصرف آن خودداری کنید.»

 

این کارشناس تغذیه مصرف چای را برای افرادی که مشکلات گوارشی دارند مضر دانست و اظهار کرد: «افرادی که بیماری ‌هایی مانند زخم معده دارند لازم است مصرف چای را محدود کنند. همچنین، مصرف چای به زنان باردار و افرادی که مبتلا به کم خونی و یا انواع سرطان‌ های دستگاه گوارش هستند توصیه نمی‌ شود.»