آیا تمایل دارید تغییر مثبتی در عادات غذایی‌ خود ایجاد کنید و به تبع آن، زندگی سالم‌ تری را تجربه کنید؟ شاید لازم باشد بیشتر چای بنوشید، آن هم چای سبز! مصرف منظم چای با افزایش طول عمر ارتباط دارد. خطر بروز بیماری قلبی و سکته مغزی در افرادی که بیشتر از سه بار در هفته چای می‌ نوشند، نسبت به افرادی که به طور منظم یا هرگز چای نمی‌نوشند، تا 20 درصد کمتر است.

آیا تمایل دارید تغییر مثبتی در عادات غذایی‌ خود ایجاد کنید و به تبع آن، زندگی سالم‌ تری را تجربه کنید؟ شاید لازم باشد بیشتر چای بنوشید، آن هم چای سبز!

مصرف منظم چای با افزایش طول عمر ارتباط دارد. خطر بروز بیماری قلبی و سکته مغزی در افرادی که بیشتر از سه بار در هفته چای می‌ نوشند، نسبت به افرادی که به طور منظم یا هرگز چای نمی‌نوشند، تا 20 درصد کمتر است.

احتمال فوت در اثر بیماری قلبی یا سکته مغزی در افرادی که عادت دارند چای بنوشند کمتر است. همچنین، احتمال فوت این افراد در اثر تقریباً هر بیماری دیگری تا 15 درصد کمتر می ‌شود. اما نوع چایی که می‌ نوشید نیز مهم است. تحقیقات نشان داده ‌اند که نوشیدن چای سبز، خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را حدود 25 درصد کاهش می دهد.

 

این مقاله براساس نتایج مطالعه ای که در چین انجام شده، تهیه شده است.

 

 

هر چه طولانی ‌تر به نوشیدن چای عادت کرده باشید، بیشتر به نفعتان است!

در مطالعه ای به این نتیجه رسیدند که هر چه مدت زمان بیشتری به نوشیدن چای عادت داشته باشید، بیشتر از فواید آن بهره‌مند خواهید شد. طبق یافته ‌های این مطالعه، خطر بیماری‌ های قلبی - عروقی در 4267 نفری که به مدت حداقل 8 سال به طور مرتب چای می ‌نوشیدند، 40 درصد کمتر بوده است. مرگ ناشی از بیماری قلبی و سکته مغزی در این افراد، 56 درصد و مرگ ناشی از بیماری های دیگر، 29 درصد کمتر بود.

 

دانشمندان یافته‌ های خود را براساس تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به 100.902 نفر که سابقه حمله قلبی، سکته مغزی و یا سرطان نداشتند ارائه دادند. طی یک دوره‌ 7 ساله‌، 3683 نفر دچار بیماری ‌های قلبی - عروقی مثل سکته مغزی و حمله قلبی شده و 1477 نفر در اثر این بیماری ها فوت کرده بودند. به طور کلی، 5479 نفر به دلیل بیماری ‌های دیگر فوت کرده بودند.

 

 

چرا چای سبز انقدر مفید است؟

چای سرشار از آنتی ‌اکسیدان ‌های قدرتمندی است که گفته می‌ شود فواید زیادی برای سلامت قلب و عروق دارند، از جمله محافظت از عروق در برابر التهاب و استرس و کاهش فشارخون. چای سبز به طور خاص، مفیدتر است زیرا کمتر از چای سیاه فرآوری شده؛ بنابراین، مواد مفید بیشتری در محصول نهایی وجود دارد.

چای سبز دارای ترکیبات بیواکتیو است، از جمله فلاونوئیدهایی مانند کاتچین و پلی فنول ‌ها که همگی تأثیر چشمگیری بر قلب و عروق دارند. خاصیت شناخته شده‌ این پلی فنول‌ ها و فلاونوئیدها «ضدالتهاب» بودن آنهاست. بنابراین، عملکرد رگ ‌های خونی را با گشادتر کردن رگ ‌ها و رفع انقباض آنها بهبود می ‌بخشند و در نتیجه، باعث بهبود عملکرد سلول ‌های قلب، افزایش کلسترول خوب، تنظیم فشار خون، کاهش ریسک فاکتورهای التهابی مانند پروتئین واکنش ‌دهنده C و اینترلوکین 6، کاهش احتمال لخته شدن خون و چسبندگی پلاکت‌های خون می شوند.

 

 

چای سیاه چه طور؟

در این بررسی، چای سیاه فواید چندان قابل ‌توجهی برای سلامتی افرادی که به طور مرتب چای سیاه می‌ نوشند نشان نداد؛ محققان می گویند چند دلیل برای این امر وجود دارد:

- چای سیاه طی فرایند تخمیر که پلی فنول‌ های آن اکسید می ‌شوند، مقداری از خواص آنتی ‌اکسیدانی خود را از دست می ‌دهد.

- برخی افراد چای سیاه را با شیر می‌ نوشند که می ‌تواند در تأثیر چای بر عملکرد عروق اختلال ایجاد کند.

- محل انجام این مطالعه (چین) ممکن است نتایج را تحت تأثیر قرار داده باشد چون تنها 8 درصد از افراد شرکت کننده چای سیاه را به چای سبز ترجیح می‌ دادند.

 

با این حال، چای سیاه در کشورهای اروپایی رایج است؛ یافته ‌ها نشان می ‌دهند مصرف این چای با کاهش خطر سکته مغزی و بیماری عروق کرونری در هلند، فنلاند و سوئد مرتبط است.

قهوه نیز تقریباً همین فواید را برای سلامتی دارد. در مطالعاتی که در مورد قهوه انجام شده به این نتیجه رسیده اند که آنتی ‌اکسیدان‌ های موجود در آن می ‌توانند از سلامت قلب محافظت کنند.

 

 

آیا فواید چای برای زن ‌ها و مردها متفاوت است؟

در میان افراد شرکت کننده در این مطالعه، به نظر می رسد که مردها بیشتر از فواید چای بهره برده اند! یک دلیل می ‌تواند این باشد که مردها نسبت به زن ‌ها، بیشتر اهل نوشیدن چای بوده ‌اند (تقریباً دو و نیم برابر بیشتر!) دلیل دیگر هم این است که در چین و کشورهای آسیای شرقی، زن‌ ها معمولاً کمتر در معرض مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند.

 

 

مطالعه انجام شده یک آزمایش تصادفی و کنترل شده نبود و دیگر فاکتورهای قابل توجه مانند رژیم غذایی، سبک زندگی و ریسک فاکتورهای ژنتیکی در آن دخیل نبوده ‌اند؛ همه این عوامل ممکن است در چگونگی استفاده بدن از چای اثر بگذارند.

دانشمندان می گویند در مطالعات بعدی خود، بیشتر روی اثرات فلاونوئیدها و پلی فنول ‌ها متمرکز خواهند شد و اینکه آیا کنستانتره‌ این عناصر به شکل مکمل هم همین نتایج را خواهد داشت یا نه.