چای، پس از آب، پرمصرف ترین نوشیدنی جهان است، اما 78 درصد از چای مصرفی در سراسر جهان چای سیاه است و تنها حدود 20 درصد آن را چای سبز تشکیل می دهد. چای سبز از برگ های اکسید نشده گیاه چای تهیه می شود و به میزان بسیار کمی فرآوری شده است. بنابراین، سرشار از آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های مفید است.

چای، پس از آب، پرمصرف ترین نوشیدنی جهان است، اما 78 درصد از چای مصرفی در سراسر جهان چای سیاه است و تنها حدود 20 درصد آن را چای سبز تشکیل می دهد. چای سبز از برگ های اکسید نشده گیاه چای تهیه می شود و به میزان بسیار کمی فرآوری شده است. بنابراین، سرشار از آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های مفید است.

این چای بومی چین و هند است و به دلیل خواص بسیار، قرن هاست در سطح جهانی مورد استقبال قرار گرفته و مصرف می شود.

 

 

خواص چای سبز:

در طب سنتی چین و هند، از چای سبز برای کنترل خونریزی و بهبود زخم، کمک به هضم غذا، تنظیم دمای بدن، بهبود سلامت قلب و روان استفاده می کنند.

مطالعات اخیر نشان داده است که چای سبز به طور بالقوه برای بدن بسیار مفید بوده و خواص فراوانی دارد؛ از کاهش وزن گرفته تا بهبود اختلالات کبدی و آلزایمر!

به طور کلی، خواص چای سبز را می توان به گروه های زیر دسته بندی کرد:

 

1. چای سبز و پیشگیری از سرطان:

براساس تحقیقات مؤسسه ملی سرطان، پلی فنول های موجود در چای سبز، سبب کاهش رشد تومور در مطالعات آزمایشگاهی شده است. همچنین، چای سبز ممکن است در برابر صدمات ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید از شما محافظت کند.

در کشورهایی که میزان مصرف چای سبز در آن ها زیاد است، میزان ابتلای مردم به انواع سرطان ها، نسبت به سایر کشورها کمتر است. هر چند، نمی توان با اطمینان گفت که چای سبز از بروز سرطان جلوگیری می کند اما برخی از مطالعات اثر چای سبز بر انواع سرطان شامل سرطان پستان، مثانه، تخمدان، روده، مری، ریه، پروستات، پوست و معده را نشان داده اند.

محققان بر این باورند که سطح بالای پلی فنول های موجود در چای سبز، به از بین بردن سلول های سرطانی کمک کرده و از رشد آنها جلوگیری می کند.

 

2. چای سبز و سلامت قلب:

مطالعه ای در سال 2006 نشان داد که مصرف چای سبز، مزایای فراوانی برای قلب دارد و میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی - عروقی را کاهش می دهد.

در سال 1994، یک مطالعه 11 ساله روی 40.000 شرکت کننده ژاپنی بین 40 تا 79 سال انجام شد. در این مطالعه مشخص شد که خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی - عروقی در افرادی که حداقل 5 فنجان چای سبز در روز می نوشند، نسبت به سایر افراد که چای سبز کمتری مصرف می کنند، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

3. چای سبز و کاهش کلسترول:

تجزیه و تحلیل مطالعات انجام شده روی فواید چای سبز نشان می دهد که مصرف این نوشیدنی کلسترول کل و کلسترول بد را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

 

4. چای سبز و کاهش سکته مغزی:

تحقیقات نشان می دهند که نوشیدن منظم چای سبز با کاهش خطر سکته مغزی در ارتباط است. مطالعات انجام شده در زمینه «کاهش خطر سکته مغزی از طریق تغییر شیوه زندگی» نشان می دهند که برای کمک به کاهش این خطر، می توانید نوشیدن روزانه چای سبز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 

5. چای سبز و دیابت نوع 2:

مطالعات مربوط به «ارتباط بین نوشیدن چای سبز و دیابت» با یکدیگر مغایرت دارند؛ برخی از آن ها نشان داده اند که نوشیدن این چای خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد اما مطالعات دیگر ارتباط بین مصرف چای سبز و دیابت را مشخص نکرده اند.

 

6. چای سبز و کاهش وزن:

مطالعات نشان می دهند که چای سبز می تواند به کاهش وزن در بزرگسالان مبتلا به اضافه وزن و چاقی کمک کند.

 

7. چای سبز و مبارزه با بیماری های التهابی پوست:

براساس مطالعات، این چای می تواند نوعی درمان جدید برای اختلالات پوستی از جمله پسوریازیس و شوره سر باشد.

محققان تأثیر چای سبز بر لکه های پوستی خشک، قرمز و پوسته پوسته شده ناشی از التهاب و تولید بیش از حد سلول های پوستی را مورد بررسی قرار داده اند. در افراد تحت درمان با چای سبز، رشد سلول های پوستی کندتر شده و ژن هایی که چرخه زندگی سلول ها را تنظیم می کنند، تحت کنترل درآمده اند.

 

8. چای سبز و حافظه:

تحقیقات نشان می دهند که چای سبزی می تواند عملکرد شناختی مغز، به ویژه حافظه کاری را تقویت کند. یافته های یک تیم تحقیقاتی حاکی از آن است که چای سبز می تواند در درمان اختلالات شناختی مرتبط با اختلالات عصبی - روانی مانند زوال عقل، مؤثر باشد.

 

9. چای سبز و آلزایمر:

در مطالعه ای که در سال 2011 منتشر شد، محققان یکی از مؤلفه های چای سبز به نام CAGTE را آزمایش کردند تا تأثیر این پروتئین (پس از هضم) بر بیماری آلزایمر را بررسی کنند. این تحقیقات نشان می دهند که نوشیدن چای سبز ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر کمک کند.

 

علاوه بر موارد فوق، مطالعات دیگری نشان داده اند که این چای ممکن است در جلوگیری از حفره های دندانی، استرس و خستگی مزمن، درمان شرایط پوستی و بهبود آرتریت از طریق کاهش التهاب مفید باشد.

 

 

ارزش غذایی چای سبز:

کالری «چای سبز دم کرده شیرین نشده» صفر است. کافئین موجود در یک فنجان چای، بسته به طول مدت مصرف و میزان چای مصرف شده، متفاوت است. این چای در مقایسه با چای سیاه، کافئین نسبتاً کمتری دارد.

به طور کلی، چای سبز، یکی از سالم ترین نوشیدنی های جهان به شمار می رود و نسبت به سایر چای ها، از آنتی اکسیدان بیشتری برخوردار است. مواد شیمیایی طبیعی موجود در چای سبز به نام پلی فنول ها، همان چیزی هستند که تصور می شود اثر ضدالتهابی و ضدسرطانی را فراهم می آورند.

 

 

عوارض جانبی چای سبز:

در حالی که نوشیدن چای سبز برای بیشتر بزرگسالان بی خطر محسوب می شود اما ممکن است چندین عارضه جانبی داشته باشد. بسیاری از این عوارض تنها در صورت مصرف مقادیر بالا رخ می دهند. پس، مصرف مقدار متوسط چای سبز، می تواند از بسیاری از عوارض جانبی آن جلوگیری کند.

«کافئین» ترکیب اصلی موجود در این چای است که سبب ایجاد واکنش در افراد حساس می شود. بنابراین، شناخت این نکته که عوارض جانبی چای سبز، ناشی از کافئین موجود در آن است، بسیار مهم است.

برخی از عوارض جانبی این چای عبارتند از:

 

1. ایجاد مشکلات معده:

نوشیدن چای سبز غلیظ یا نوشیدن آن با معده خالی ممکن است سبب سوزش معده شود. این چای حاوی تانن هایی است که می توانند میزان اسید معده شما را افزایش دهند. اسید اضافی می تواند منجر به مشکلات گوارشی از جمله یبوست، رفلاکس اسید و حالت تهوع شود.

اگر مبتلا به زخم معده یا رفلاکس اسید هستید، از نوشیدن چای سبز خودداری کنید زیرا می تواند باعث افزایش اسیدیته شود.

دم کردن چای سبز با آب بسیار داغ می تواند این عوارض جانبی را تشدید کند. بهتر است چای سبز خود را با آبی با دمای 160 تا 180 درجه فارنهایت دم کنید.

 

2. اسهال:

نوشیدن مقدار زیاد چای سبز، می تواند باعث اسهال شود. کافئین ملیّن است و این، باعث تحریک عضلات روده بزرگ می شود. اگر شما از سندروم روده تحریک پذیر رنج می برید، از نوشیدن چای سبز خودداری کنید.

برای جلوگیری از عوارض جانبی، بهتر است این چای را با معده خالی ننوشید.

 

3. سردرد:

چای سبز، به دلیل محتوای کافئین خود، می تواند باعث سردرد در برخی افراد شود. افرادی که از بیماری میگرن رنج می برند، می توانند گهگاهی چای سبز مصرف کنند. با این حال، اگر از سردردهای روزمره رنج می برید، باید از مصرف آن خودداری کنید. علاوه بر این، در صورت حساسیت به کافئین نیز مصرف چای سبز، توصیه نمی شود.

 

4. کم خونی و کمبود آهن:

چای سبز، حاوی آنتی اکسیدان هایی است که مانع جذب آهن می شوند. یک متاآنالیز نشان داده است که این عارضه جانبی می تواند برای افرادی که از کم خونی یا سایر بیماری های مرتبط با فقر آهن رنج می برند، خطرناک باشد.

برای جلوگیری از این مشکل، می توانید به چای خود لیمو اضافه کنید. ویتامین C موجود در لیمو باعث جذب آهن می شود و این عارضه را خنثی می کند. همچنین، می توانید چای سبز را یک ساعت قبل یا بعد از غذا مصرف کنید؛ این به بدن شما فرصت می دهد که آهن را جذب کند.

 

5. حالت تهوع و استفراغ:

نوشیدن مقدار زیاد چای سبز می تواند منجر به حالت تهوع و استفراغ شود چون چای سبز، حاوی تانن هایی است که به دلیل نحوه اتصال پروتئین ها در روده به حالت تهوع و یبوست مرتبط هستند. برای جلوگیری از این مشکل، مصرف این چای را به 1 یا 2 فنجان در روز محدود کنید.

 

6. سرگیجه و تشنج:

در صورت مصرف بسیار زیاد چای سبز، کافئین موجود در آن سبب می شود که احساس سرگیجه یا تشنج کنید. کافئین جریان خون به مغز و سیستم عصبی مرکزی را کاهش داده و در نتیجه باعث بیماری حرکتی می شود. در موارد نادر، مصرف این چای می تواند منجر به تشنج یا گیجی شود.

در برخی موارد، مصرف چای سبز می تواند وز وز گوش را هم افزایش دهد. همانطور که گفته شد، بیشتر این عوارض جانبی بسیار نادر هستند و تنها در صورت مصرف مقادیر فراوان چای سبز ایجاد می شوند.

 

7. اختلالات خونریزی:

در موارد نادر، چای سبز می تواند باعث اختلالات خونریزی شود. ترکیبات موجود در چای سبز میزان فیبرینوژن را کاهش می دهد؛ فیبرینوژن پروتئینی است که به لخته شدن خون کمک می کند.

همچنین، چای سبز از اکسیداسیون اسیدهای چرب جلوگیری می کند. اگر از اختلال لخته شدن خون رنج می برید، از نوشیدن این چای خودداری کنید.

 

8. ضربان قلب و فشار خون نامنظم:

مصرف چای سبز می تواند فشار خون بالا را افزایش دهد و در صورت ابتلا به بیماری قلبی، آن را به نوشیدنی خطرناکی تبدیل کند. این یک عارضه جانبی نادر است.

اگرچه تحقیقات نشان می دهند نوشیدن چای می تواند به کاهش فشار خون کمک کند، اما برخی از مطالعات نشان داده اند که این چای در واقع فشار خون را بالا می برد!

همچنین، در مطالعات دیگری مشاهده شده که نوشیدن چای سبز، ممکن است با برخی داروهای فشار خون از جمله کورگارد تداخل داشته باشد. اگر از بیماری قلبی رنج می برید، قبل از مصرف این چای، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.