سیستم ایمنی بدن در برابر عوامل بیماری ‌زا از جمله میکروب ‌ها، قارچ‌ ها و ویروس ‌ها از بدن محافظت می کند. عملکرد سیستم ایمنی کاملاً به سلامت کبد و عملکرد آن مرتبط است. پس، بهتر است با نقش کبد در بدن آشنا شویم.

سیستم ایمنی بدن در برابر عوامل بیماری ‌زا از جمله میکروب ‌ها، قارچ‌ ها و ویروس ‌ها از بدن محافظت می کند. عملکرد سیستم ایمنی کاملاً به سلامت کبد و عملکرد آن مرتبط است. پس، بهتر است با نقش کبد در بدن آشنا شویم.

 

کبد یکی از مهم‌ ترین اعضای بدن است که مانند پالایشگاهی عظیم وظایفی غیرقابل تصور را به عهده دارد؛ همان طور که پالایشگاه ‌های بزرگ نفتی جهان نفت خام را تجزیه و به مثلاً صد ماده تبدیل می‌ کنند، هر روز هزاران ماده نیز وارد کبد می‌ شوند، تجزیه و به مواد ضروری تبدیل شده و به نقاط مختلف بدن فرستاده می ‌شوند. جالب است بدانید در ساده‌ ترین گیاهان هم حدود هزار ماده وجود دارد و این تعداد در بعضی از گیاهان به چند هزار عدد می ‌رسد! مثلاً یک ادویه که ترکیبی از ده گیاه است، دارای چند هزار ماده است؛ یعنی ما با خوردن حتی یک وعده غذا، هزاران ماده را به کبد هدایت می‌ کنیم. پس، حجم کار روزانه کبد غیرقابل باور است!

از طرف دیگر، با فعالیت کبد مواد سمی و مخربی به نام «مواد اکسیدان» و یا «مواد حاوی رادیکال ‌های آزاد» تولید می‌ شوند که می‌ توانند سلول‌ ها را به شدت تخریب کنند. این مواد سرطان ‌زا نیز هستند.

این مواد سمی که به طور عامیانه با نام «سموم کبدی» شناخته می‌ شوند، هم از مواد مصنوعی که به صورت رنگ، مزه، بو و نگهدارنده‌ به مواد غذایی اضافه می ‌شوند و هم از مواد طبیعی که هر روز مصرف می ‌کنیم، تولید می ‌شوند؛ البته بیشتر از مواد مصنوعی!

متأسفانه در قرن اخیر که دنیا ماشینی شده و مصرف مواد مصنوعی هم بسیار زیاد شده، میزان سموم تولید شده روزانه توسط کبد بیشتر از نسل قبل است؛ دلیل شیوع مشکلات و بیماری ‌های کبد در سراسر دنیا در سال ‌های اخیر هم همین است.

حال، ببینیم که این مواد سمی چه می‌ کنند؟

این مواد سمی ابتدا روی خود کبد که نزدیک ترین عضو به آنهاست، اثر مخرب دارند و سپس، بر کلیه، قلب و سایر اعضا اثر می گذارند! در حقیقت، به طور مستقیم و غیرمستقیم روی سیستم ایمنی بدن اثر گذاشته، آن را تضعیف کرده و بدن را آماده تهاجم انواع میکروارگانیسم‌ ها و یا مشکلات دیگر می ‌کنند.

در این صورت، چه باید کرد؟

یکی از مهم ‌‌ترین راه‌ های «مقابله با این سموم، کاهش قدرت تخریب آنها و کمک به سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن» این است که این سموم در همان کبد خنثی شوند. خنثی ‌کننده این سموم موادی هستند به نام «آنتی ‌اکسیدان‌ ها» و «مواد خنثی ‌کننده رادیکال‌ های آزاد» که فقط در گیاهان از جمله سبزی ها و میوه ها وجود دارند. تقریباً تمام گیاهان حاوی این مواد خنثی ‌کننده هستند، ولی نه به یک میزان و قدرت! بعضی از گیاهان حاوی مقادیر بیشتر و یا دارای ترکیبات قدرتمندتری هستند.

 

 

کدام گیاهان خنثی ‌کننده قوی سموم کبد هستند؟

گیاهان حاوی ترکیبات مختلفی از جمله آنتوسیانین ها، فلاونوئیدها،‌ تانن ‌ها، کاروتنوئیدها، ویتامین ‌ها و ... هستند که دارای اثر قوی آنتی ‌اکسیدانی هستند؛ سبزی ‌های خوراکی و میوه‌ ها از این دسته اند. در ادامه، به تعدادی از با اهمیت ‌ترین این گیاهان می ‌پردازیم:

 

1. گیاهان حاوی آنتوسیانین‌ ها:

این گیاهان رنگ صورتی، قرمز، بنفش مایل به سیاه دارند؛ مثل کلم بنفش، انواع آلو، گیلاس، آلبالو، بادمجان، توت ‌فرنگی، توت سیاه، شاه ‌توت، انجیر بنفش و انگور سیاه.

 

2. گیاهان حاوی فلاونوئیدها:

آناناس، انبه، انواع مرکبات، شلیل، زردآلو، هلو، زردچوبه، زعفران و گلرنگ.

 

3. گیاهان حاوی تانن ‌ها:

چای سیاه، چای سبز و سماق.

 

4. گیاهان حاوی ویتامین‌ های C و  E:

انواع مرکبات (لیموترش، نارنج، پرتقال،‌ لیمو شیرین، گریپ‌ فروت، نارنگی و دارابی)، انواع سبزی های تازه، انواع فلفل سبز و دلمه، پسته، انواع دانه ‌های روغنی.

 

5. گیاهان حاوی لیکوپن:

گوجه‌ فرنگی، هندوانه.

 

6. گیاهان حاوی کاروتنوئیدها:

هویج.

 

7. گیاهان حاوی مواد متنوع آنتی ‌اکسیدانی و خنثی ‌کننده رادیکال‌ های آزاد:

سیر، پیاز، بادام ‌زمینی، زنجبیل، سیاه‌ دانه،‌ انواع کلم، آفتابگردان، میوه گل ‌ساعتی و میوه کاکتوس.

 

 

میوه ها و سبزی‌ های خوراکی حاوی انواع ویتامین‌ و املاح هستند. باید هر روز و به صورت مداوم، محصولات گیاهی را مصرف کنید چون سموم کبدی همواره تولید می شوند و باید خنثی شوند. در این صورت، در مرحله اول، آسیب به کبد به حداقل می رسد و در مراحل بعد، اعضای بدن از آسیب محفوظ می مانند. در این شرایط، سیستم ایمنی بدن نیز با حداکثر قدرت برای دفاع و حفظ سلامت بدن آماده است.