این‌ روزها شاید لاغر شدن دغدغه‌ افراد بسیاری باشد، حتی ممکن است تا ‌به‌ حال راه ‌های پرخطر زیادی را برای لاغری امتحان کرده باشید. در این مطلب، می خواهیم به شما بگوییم چطور می ‌توانید بدون خطر لاغر شوید!

این‌ روزها شاید لاغر شدن دغدغه‌ افراد بسیاری باشد، حتی ممکن است تا ‌به‌ حال راه ‌های پرخطر زیادی را برای لاغری امتحان کرده باشید. در این مطلب، می خواهیم به شما بگوییم چطور می ‌توانید بدون خطر لاغر شوید!

 

زیره مانند گشنیز و رازیانه، یک ادویه بذری است و قرن هاست به عنوان دارویی طبیعی برای درمان انواع مشکلات سلامتی بکار می رود. پژوهش ‌ها نشان داده اند زیره خواص بسیاری دارد؛ مدتی است به ‌عنوان تسریع کننده روند کاهش وزن نیز مورد توجه قرار گرفته است! برخی پژوهش‌ ها ادعا می ‌کنند اضافه کردن زیره به برنامه غذایی، برای کاهش وزن مفید است؛ البته تنها یک غذا یا چاشنی حکم دارویی جادویی برای کاهش وزن را ندارد، بلکه برای کاهش وزن، باید میزان کالری دریافتی و مصرفی خود را هم تغییر دهید. اضافه کردن زیره به غذا‌ به تنهایی سبب کاهش وزن چشمگیر نمی ‌شود اما افزودن آن به برنامه غذایی متعادل و کم کالری، به کاهش وزن کمک می ‌کند.

 

این ادویه مانند سایر ادویه ‌ها روی سوخت و ساز بدن اثر می گذارد؛ با اینکه این تأثیر کم است، اما در ترکیب با روش ‌های دیگر به کاهش وزن کمک می ‌کند. اگر در پخت و پز خود زیاد از زیره استفاده نمی‌ کنید، آن را روی سبزیجات پخته شده، تخم مرغ و آجیل ها بریزید یا به سس و چاشنی ‌ها اضافه کنید.

زیره بسیار کم کالری است. دو قاشق چای خوری زیره تنها ۱۶ کالری دارد. این عامل، زیره را به یکی از گزینه ‌های عالی برای طعم بخشیدن به غذا تبدیل کرده، بدون اینکه کالری دریافتی روزانه را بالا ببرد! همین ویژگی کاهش وزن را ساده ‌تر می‌ کند.

آنتی اکسیدان ‌ها و فیتوسترول ‌های موجود در زیره به کاهش سطح کلسترول و قند خون کمک می‌ کنند؛ این دو مورد در کاهش وزن بسیار مؤثرند.

 

 

چگونه زیره بیشتری را وارد برنامه غذایی خود کنیم؟

به سادگی می توان در برنامه غذایی از زیره استفاده کرد:

- از آن برای طعم دادن به گوشت قرمز، غذا‌های دریایی و سبزیجات استفاده کنید.

- با جوشاندن دانه‌ های کامل زیره در آب و سپس، ته نشین کردن آن، برای خود دمنوش زیره درست کنید.

- زیره ادویه مناسبی برای سوپ، خورش، غذا‌های تند و حتی غذا‌هایی که بر پایه تخم مرغ درست می ‌شوند، است.

- زیره به آجیل‌ ها و برنج طعم غافلگیرکننده ای می ‌دهد و یکی از چاشنی های اصلی تاکو است؛ کافی است آن را به مقداری پودر فلفل، پودر سیر، پودر پیاز، پاپریکا و فلفل قرمز اضافه کنید.

 

 

سایر فواید زیره:

1. بهبود گوارش

سنتی ‌ترین مورد استفاده زیره برای بهبود سوءهاضمه است. نتایج پژوهش‌ ها نشان می دهند که زیره گوارش را تقویت می ‌کند؛ برای مثال، فعالیت آنزیم‌ های گوارش و سرعت هضم غذا را بالا می ‌برد، و ترشح بلغم از کبد را افزایش می ‌دهد. (بلغم به گوارش چربی‌ ها و برخی مواد مغذی در روده کمک می ‌کند.)

 

2. آهن فراوان

دانه ‌های زیره سرشار از آهن هستند. یک قاشق چای خوری زیره خردشده ۱٫۴ میلی گرم آهن دارد. کمبود آهن یکی از شایع ‌ترین کمبود‌های مواد مغذی است که حدود ۲۰ درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار داده است.

کودکان برای رشد و خانم‌ های جوان برای جبران خونی که در دوره قاعدگی از دست می‌ دهند، به آهن نیاز دارند.

 

3. ترکیبات گیاهی مفید

زیره ترکیبات گیاهی زیادی از جمله ترپن‌ها، فنول، فلاونوئید‌ها و آلکالوئید‌ها دارد که خواص سلامتی بسیاری دارند. بسیاری از آنها مانند آنتی اکسیدان ‌ها عمل می ‌کنند. اکسیداسیون اسیدهای چرب‌ در رگ ‌ها سبب مسدود شدن شریان ها، بیماری قلبی و التهاب در دیابت می‌ شود؛ آنتی اکسیدان‌ ها همانند آنچه در زیره وجود دارد یک الکترون به رادیکال آزاد می‌ دهند و با حفظ پایداری آنها، از واکنش پذیری شان جلوگیری می کنند.

 

4. بهبود دیابت

برخی از ترکیبات زیره به درمان دیابت کمک می ‌کنند. پژوهش ‌ها نشان داده اند که مصرف مکمل‌ های زیره به افراد دارای اضافه وزنی که دیابت دارند کمک کرده است. همچنین، این ترکیبات با دیابت مقابله می ‌کنند.

 

5. بهبود کلسترول خون

زیره کلسترول خون را کنترل می کند. در پژوهشی مشخص شد دریافت ۷۵ میلی گرم زیره دو بار در روز و به مدت ۸ هفته، سبب کاهش چربی ‌های ناسالم خون می ‌شود. با این حال، مشخص نیست زیره ‌ای که ما به عنوان چاشنی غذا استفاده می ‌کنیم هم همین خاصیت را برای کلسترول خون دارد یا خیر!

 

6. جلوگیری از مسمومیت غذایی

در گذشته برای سالم ماندن غذا‌ها از زیره استفاده می‌ کردند. بسیاری از چاشنی ‌ها از جمله زیره، ضدمیکروب هستند و به همین دلیل، خطر مسمومیت غذایی و عفونت را کاهش می‌ دهند. بسیاری از ترکیبات زیره رشد باکتری ‌های فاسدکننده غذا را کاهش می‌ دهند.

 

۷. مقابله با التهاب بدن

پژوهش ‌ها نشان داده اند که عصاره زیره التهاب بدن را کنترل می ‌کند. چند ترکیب زیره خاصیت ضدالتهابی دارند، اما هنوز ثابت نشده که کدام ترکیب مهم ‌تر است. همچنین، هنوز مشخص نشده که آیا زیره در شکل طبیعی هم همان تأثیر مکمل زیره را دارد یا خیر!