دکتر طیبه شاهی، عضو هیئت علمی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، گفت: «گـل محمدی با نام علمیRosa damascena Mill. از خـانواده گل سرخ یا Rosaceace و حاوی ویتامین های A، B3، C، D و E است. در طب سنتی، از گل محمدی به عنوان دفع کننده اخلاط مضر و همچنین، مصلح همراه با دوغ، ماست و مواد غذایی قابض استفاده می کنند.

دکتر طیبه شاهی، عضو هیئت علمی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، گفت: «گـل محمدی با نام علمیRosa damascena Mill.  از خـانواده گل سرخ یا Rosaceace و حاوی ویتامین های A، B3، C، D و E است. در طب سنتی، از گل محمدی به عنوان دفع کننده اخلاط مضر و همچنین، مصلح همراه با دوغ، ماست و مواد غذایی قابض استفاده می کنند.

غنچه های گل محمدی مقوی، مفرح و لطیف کننده اعضای بدن هستند، ضعف قلب را برطرف می کنند و بوئیدن آنها سبب تقویت اعصاب و قلب می شود. گلبرگ های گل محمدی، اثر ملیّن دارند و معده را به خوبی پاکسازی می ‏کنند. از این جهت، برای رفع یبوست کودکان، اشخاص مسن و بیماران در دوران نقاهت مفیدند.

 

وی با تأکید بر اینکه یبوست یکی از بیماری های بسیار شایع بین افراد جامعه است، گفت: «وقتی روزه هستید، حرکات دودی روده کاهش می یابد و یبوست شدت پیدا می کند. این یکی از مشکلات شایع در ماه مبارک رمضان است که زمینه ساز بیماری های زیادی می شود.

طبق تحقیقات صورت گرفته، جوشانده گلبرگ های گل محمدی مقدار آب و حجم مدفوع را افزایش می دهد و با نفوذ اسمزی مایع به لومن روده اثر ملیّن خود را اعمال می کند.»

دکتر شاهی با بیان اینکه برای استفاده از خواص گل محمدی در ماه مبارک رمضان، می توان آن را در وعده افطار به صورت دمنوش یا جوشانده میل کرد، یادآور شد: «استفاده از گلاب همراه با خاکشیر و تخم شربتی می تواند شربت ملیّن بسیار خوبی باشد.»