با توجه به زندگی ماشینی و نوع تغذیه ای که ما داریم و آلودگی آب و هوا و خیلی مسایل دیگر... پوست ما دچار مشکلات زیادی شده،درحالی که بشر هیچوقت به اندازه امروز به پوستش هم اهمیت نمیداده و فکر نمیکنم کسی در اطراف ما و شما باشه که به پوستش اهمیت نده.در حالیکه بر خلاف تصور مردم به راحتی میشه با یک رژیم مناسب دمنوش،یک پوست سالم و شفاف و زیبا داشت.

🔶کارگاه پوست:

 

با توجه به زندگی ماشینی و نوع تغذیه ای که ما داریم و آلودگی آب و هوا و خیلی مسایل دیگر... پوست ما دچار مشکلات زیادی شده،درحالی که بشر هیچوقت به اندازه امروز به پوستش هم اهمیت نمیداده و فکر نمیکنم کسی در اطراف ما و شما باشه که به پوستش اهمیت نده.در حالیکه بر خلاف تصور مردم به راحتی میشه با یک رژیم مناسب دمنوش،یک پوست سالم و شفاف و زیبا داشت.

 

ما در مورد پوست دو مساله مهم علمی داریم؛

  1. مساله اول مواد غذایی که باید برای تغذیه به پوست برسه و مواد زائد که باید از پوست دفع بشه.
  2. مساله دوم میزان خون رسانی و آبرسانی.

در واقع ما می خواهیم یکسری مواد به پوست برسونیم و یکسری مواد دفع کنیم و خون رسانی و آب رسانی به پوست انجام بدیم.

گیاهانی که دراین پکیج میتونند به ما کمک کنند چه برای کسانی که مشکلات پوستی دارند و حتی کسانی که مشکلات پوستی ندارند و می خواهند پوست شفاف و زیباتری داشته باشند، مناسب است.

 

🔸از گیاه چای سبز شروع می کنیم:

با خواص لاغری چای سبز و خواص آنتی اکسیدانی، ضد سرطانی، ضد چروک پوست و ضد سفیدی زودرس مو در کارگاه تناسب آشنا شدیم. تقریبا تمامی این موارد اگر چای سبز با کیفیت باشد و در زمان مناسب استفاده کنیم، برای ما به دست می آید.

 

چای سبز دو استفاده در پکیج پوستی ما دارد:

استفاده اول به خاطر چربی سوزی چای سبز، به خصوص در افرادی که جوش های چربی به صورتشون میزنه، به بهبود جوش های چرکی کمک میکنه.

دومین تاثیراز بین بردن اکسیدان های مضر پوست است.

با توجه به اکسیدان های موجود در آب آشامیدنی و هوای آلوده و حتی در بسیاری از مواد غذایی مثل روغن های سرخ کردنی و مواد نگهدارنده و هورمون ها، میزان مصرف اکسیدان در بدن ما زیاد است.

اکسیدان ها باعث سرطان، خراب شدن پوست و مو، پیری زودرس و بیماری های زیادی می شوند. بنابراین برای خنثی کردن اکسیدان ها باید از آنتی اکسیدان ها استفاده کنیم مثلا آب پرتقال یا آب لیمو به دلیل داشتن ویتامین C دارای یکی از بهترین آنتی اکسیدان ها هستند.

چای سبز نیز آنتی اکسیدانی بسیار موثر و قوی و نادر به اسم EGCG دارد که بیشترین میزان اکسیدان های مضر پوست را از بین می برد.

پس تا اینجا چای سبز به دو صورت مواد زائد را ازبین می برد:

  1. چربی سوزی می کند و بافت های چربی را از بین می برد.
  2. اکسیدان ها را از بین می برد.

دو دمنوش دیگری که به دفع مواد زائد کمک میکنند و بسیار موثرند؛چای ترش و دمنوش پر خواص ریزمیوه های قرمز هستند.

 

🔸الان نوبت تغذیه پوست است:

کمتر کسی هست که اسم گیاه آلوورا رو نشنیده باشه یا خواص آلوورا رو ندونه، آلوورا گیاه هزار درمان و علاوه بر بهبود مشکلات مفصلی و پوکی استخوان به غضروف سازی کمک میکنه و بسیاری از مواد معدنی بدن را تامین میکنه.بسیاری از موادی که ما در بدن احتیاج داریم به ویژه برای پوست و مو را به بدن می رسونه.

پس با چای سبز و دمنوش ترش و ریزمیوه مواد زائد را دفع کردیم و با آلوورا مواد مفید رو جایگرین کردیم.

 

🔸حالا باید آب رسانی کنیم:

وانیل یک آبرسان قویست و ویتامین ها و مواد معدنی که آلوورا به بدن می ساند را همراه با آبرسانی بیشتر به پوست می رساند و باعث استحکام و شفافیت بیشتر پوست می شود.

عزیزانی هم که جوش های التهابی میزند، دمنوش بهارنارنج برای کاهش التهابات بسیار مفید است.

 

نکته مهم:

  • از این دمنوش ها به صورت ماسک صورت هم میتوان استفاده کرد.
  • مقاله های بسیاری از مراکز علمی دنیا حاکی از آنست که تفاله دم کرده چای سبز یکی از بهترین ماسک ها برای استحکام و روشن کنندگی و دفع مواد زائد می باشد و خاصیت ضد آفتابی دارد.
  • یکی دیگر از این ماسک ها ماسک آلووراست که دمنوش تولیدی نیوشا مخلوط با چای سبز و پودر عسل می باشد که هر سه برای تغذیه و بهبود مشکلات پوستی و حتی برای جای سوختگی بی نظیر است.
  • ماسک دمنوش وانیل نیز برای آبرسانی و روشن کنندگی، استحکام پوست و حتی برای جوش صورت بسیار مفید است.
  • ماسک دمنوش بهارنارنج برای التهابات  پوستی بسیار موثر است.

 

پک پوست و نحوه استفاده از دمنوش ها بعد از مشاوره فردی به صورت کامل توضیح داده می شود.