این یک واقعیته که ما در جامعه ماشینی امروز درگیر به هم ریختگی روحی زیادی هستیم و مردم شاید نسبت به ۱۰۰ یا ۵۰ یا حتی ۱۰ سال پیش روابط کمتری با هم دارند و اضطراب و افسردگی و ناراحتی هاشون بیشتر شده و با هر مساله ای اعصابشون بهم میریزه.

🔶 کارگاه اعصاب و چگونگی تاثیرات دمنوش ها بر استرس و اضطراب:

 

ما در مورد مشکلات اعصاب، به بیماری های عصبی کاری نداریم،مساله ما بهبود روال روحیست.

این یک واقعیته که ما در جامعه ماشینی امروز درگیر به هم ریختگی روحی زیادی هستیم و مردم شاید نسبت به ۱۰۰ یا ۵۰ یا حتی ۱۰ سال پیش روابط کمتری با هم دارند و اضطراب و افسردگی و ناراحتی هاشون بیشتر شده و با هر مساله ای اعصابشون بهم میریزه.

مثل گیر کردن در ترافیک،دیر به قرار رسیدن،بیکاری،ازدواج، کرایه خونه و خیلی مساله دیگه بنابراین ما به دنبال بهبود این روال هستیم، و دوستانی که در زمینه مشکلات عصبی دارو مصرف میکنند باید حتما با مشورت پزشکشون از ما مشاوره بگیرن.

 

مشکلات عصبی به دو دسته استرس و افسردگی تقسیم میشه که این دو ضد هم هستند، و کسی نمیتونه استرس و اضطراب رو به صورت بیماری حاد همزمان داشته باشه.

اگر فردی استرس داشته باشه و بهش توجهی نکنه نهایت به تشنج منتهی میشه و اگر فردی افسردگی داشته باشه و درمان نشه

در نهایت به کما ختم میشه.

البته در زندگی ماشینی امروز به خاطر شرایط موجود، ما هم درگیر افسردگی هستیم هم استرس.

 

دو دسته گیاه داریم که در زمینه آرامش اعصاب به ما کمک میکنند.

 

اول در مورد گیاهانی که بهبود استرس کمک میکنند صحبت میکنیم:

🔸چای بادرنجبویه که به چای امام علی معروفه و در فرانسه هم به چای ملیسا شناخته میشه ، یکی از گیاهان آرامبخشه که اثر خواب آوری نداره و استفاده از این دمنوش در صبح اثربخشی بیشتری دارد.

یکی از خواص عالی این دمنوش، ایجاد تمرکز و تقویت حافظه است و برای کسانی که مشغول به کارهای فکری یا تحصیلی هستند بسیار کمک کننده است . این دمنوش تاثیر بسیار خوبی برای شب ادراری و پیش فعالی کودکان نیز دارد.

 

🔸 دمنوش بهارنارنج و به لیمو دمنوش های دیگر ما هستند:

این دو دمنوش قویترین آرامبخش هایی هستند که اثر خواب آوری هم دارند،بهارنارنج به صورت آنی به بهبود خواب کمک میکند و به لیمو درمان کننده بی خوابیست.و به صورت کلی برای عزیزانی مناسب هستند که شروع یا استارت خواب آنها مشکل دارد.

بهارنارنج و به لیموی ما به دلیل مخلوط بودن با چای سبز، برای عزیزانی که در کنار مشکلات اعصاب از مشکلات اضافه وزن رنج میبرند هم در پکشان گنجانده می شود.

 

🔸 دمنوش بی نظیر معجون رویایی دمنوش ترکیبی دیگری که در کنار آرامبخشی به بهبود عمق خواب کمک میکند.

یعنی عزیزانی که راحت به خواب می روند ولی عمق خواب خوبی ندارند و بیشتر اوقات هم کابوس می بینند، این دمنوش بهترین گزینه برای آنهاست؛ معجون رویایی مخلوط گیاهانی چون؛ پرسیاوشان، مرزنجوش، بابونه و پودرعسل می باشد.

 

🔸دمنوش بعدی ما مخلوط چند گیاه؛ گل گاوزبان، به لیمو، زیرفون و سنبل الطیب معروف به چای آرامش است.

این دمنوش یکی از بی نظیرین دمنوش های آرامش بخش ماست که جدای از خواص آرامبخشی و بهبود خواب ، دوستانی که رماتیسم مفصلی، بی اختیاری در ادرار و بیماری پارکینسون دارند تاثیرات خوبی دیده اند.

 

 

اما در مورد غم و افسردگی ما دو دمنوش داریم:

 

🔸چای وانیل و زعفران

چای وانیل تاثیر آنی دارد و نشاط آور مقطعی است و زعفران تاثیر طولانی تری دارد و درمان کننده افسردگی است.

بنابراین برای دوستانی که افسردگی دارند توصیه ما مصرف همزمان دو دمنوش است.

تاثیرات چای وانیل بر روی پوست و مو هم بسیار حائز اهمیت است که خواص بی نظیر آن در کارگاه پوست ما به صورت کامل بررسی میشود.و چای زعفران به دلیل تنظیم هورمون های زنانه تاثیرات خوبی روی بهبود اعصاب بانوان دارد.

 

یکی از رِسِپی های( نوشیدنی کافی شاپی) خوش طعم و پر خواصی که ما توصیه میکنیم:

مخلوط چای بادرنجبویه و وانیل است که در کنار طعم بسیار عالی، نوشیدنی مناسبی برای افزایش نشاط و تمرکز بالا مخصوصا در ساعات اولیه روز می باشد.

ما معمولا برای داشتن آرامش و نشاط روزانه ترکیبی از این دمنوش ها را توصیه میکنیم که مصرف این دمنوش ها حتما باید زیر نظر مشاور آموزش دیده باشد.

 

مشکل دیگری که ما در مساله اعصاب راجع به آن صحبت میکنیم و بسیار هم حائز اهمیت است و افراد زیادی از این مشکل رنج میبرند، سر دردهای میگرنی است.

این پکیج روی عمده ای از دردها مثل دردهای استخوانی و مفصلی، سردردها به خصوص سردردهای میگرنی اثرات مطلوبی دارد.

این پکیج شامل دمنوش بی نظیر و هزار درمان چای سبز و عسل و آلوورا، چای زنجبیل و دارچین و چای بسیار پر خواص و خوش طعم ماسالا( ترکیبی از زنجبیل، دارچین، هل و میخک) برای عزیزانی که طبع سردی دارند وچای آلبالو برای دوستانی که طبع گرمی دارند و اگر سر درد های میگرنی آنها به دلیل مشکلات اعصاب باشد از دمنوش های اعصاب هم زیر نظر مشاور توصیه می شود.

طبق تجربیات مصرف کنندگان پک میگرن،در هنگام حملات میگرنی کاهش درد بسیار و در طول هفته یا ماه تعداد حملات میگرنی آنها کاهش داشته است.

عزیزانی هم که برای کاهش دردهای استخوانی و مفصلی استفاده کرده اند، تاثیرات چشمگیری گزارش کرده اند.